Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego

A co tam Panie na planie?

Na cykl filmów edukacyjnych Tajemnice Kanału Elbląskiego, wg pierwotnych założeń, składać się ma 10 odcinków. Kolejne cztery są w fazie przygotowania bądź realizacji. Najbliższy finału jest film przedstawiający etap prac przy budowie Kanału Elbląskiego na odcinku Miłomłyn – Iława, w kontekście budowy akweduktu wiodącego po nasypie przez jezioro Karnickie. Zaprezentujemy konieczność takiego rozwiązania, która wynikała z ukształtowania terenu i zagrożeń z tego wynikających. Animacja przybliży konstrukcję akweduktu i napotkane problemy.

 

 

To niezwykłe w jak dobrym stanie są ceramiczne rury przepustów. Natomiast stan przyczółków czyli wejścia i ujścia przepustu jest w KATASTROFALNYM stanie. Zobaczcie sami.

Korespondencja prowadzona z RZGW oraz Zarządem melioracji daje pewne nadzieje na poprawę stanu przepustu i samego akweduktu.

Kolejny film opowiadał będzie historię życia Georga Jacoba Steenke w ujęciu autobiograficznym a głównym bohaterem opowieści snutych przez mistrza będzie oczywiście Kanał Elbląski. Ci którzy odwiedzają naszą stronę z pewnością poznają odtwórcę roli tytułowej.

Ujęcia realizowano w Zajeździe pod Kłobukiem czyli fragmencie dworu Augusta II Mocnego, w którym mieszkał Steenke.

C Z Ł O N K O W I E     W S P I E R A J Ą C Y

  ideal-service-g